Endüstriyel proses pompalarında yüksek verimli ve kalıcı mühendislik çözümleri arayanların ilk tercihi olmaya devam ediyoruz!

ISO 5199 NORMU AĞIR HİZMET TİPİ DÜŞEY MİLLİ ENDÜSTRİYEL PROSES POMPLARI

Vertical Pompalar

Kimya ve petro-kimya tesisleri, alkol (Metil alkol ve etil alkol) üretim tesisleri, meyva suyu/püresi üretim tesisleri, domates/biber salçası üretim tesisleri, şeker üretim tesisleri, atıksu arıtma tesisleri, nişasta üretim tesisleri ve kağıt fabrikalarının zorlu koşullarında çalışmaya uygun; tehlikeli* ve kimyasal olarak agresif, yüksek viskozite değerlerinde, temiz yada az kirli, içerisinde aşındırıcı yada lifli atıklar/partiküller bulunan akışkanların transferi ve basınçlandırılması için ISO 5199 normu ağır hizmet tipi düşey milli endüstriyel proses pompaları:

✓ AISI 316 Paslanmaz çelik ve SAF 2507 süper dubleks (1.4410) pompalar için 30 gün teslim süresi (Exw-Parma).

✓ Mekanik salmastrasız ve dışarıdan harici yıkamalı

✓ Altı metreye (6 m) kadar şaft boyu

✓ Tehlikeli* (yanıcı-patlayıcı) ortamlarda (Atex Zone-1 / Zone-2) çalışmaya uygun ve sertifikalı.

✓ Yüksek sıcaklık değerlerine sahip akışkanların transferine uygun.

* Pompalarımız ATEX sertifikasına sahiptir ( II2G Ex h IIB T4 Gb )  ve pompa etiketinde, motor etiketinden bağımsız olarak ATEX markalaması bulunmaktadır.

 

Vertical Pompalar

 

 Vertical Serisi   < Ürün broşünü indirin >   < Genel ürün programını indirin >

Bu ürün temel olarak "kapalı çarklı, açık çarklı, vorteks çarklı ve kanal çarklı" pompaların uzatılmış bir mil yapısı ile (en fazla 6 m) düşey montajlı uygulamalarından oluşmaktadır.

Pompanın hidrolik özellikleri için ilgili modelleri inceleyebilirsiniz.

Bu uygulamada pompa mil sızdırmazlığı için herhangi bir mekanik salmastra yada yumuşak salmastra kullanılmamaktadır. Kullanılan yatakların sadece temiz su ile yıkanması yağlama için yeterli olup; ayrıca bir yatak yağlama tertibatına gerek duyulmamaktadır.

 

İŞLETME VE PROSES İHTİYAÇLARINIZA ÖZEL POMPA VE SİSTEM ÇÖZÜMLERİ
             
     
             

FARKLI SALMASTRA SEÇENEKLERİ

İşletme ve proses ihtiyaçlarınıza göre API 682'ye uygun farklı mil sızdırmazlık planlarından birini tercih edebilir; pompalarınızı tek mekanik salmastralı, çift mekanik salmastralı, kartuş mekanik salmastralı veya yumuşak salmastralı olarak sipariş edebilirsiniz.

 

FARKLI MONTAJ ŞEKİLLERİ

İşletme ve proses ihtiyaçlarınıza göre farklı kaplin tiplerini ve modellerini tercih edebilir; montaj alanının kısıtlı olduğu projelerinizde, düşey milli pompa uygulamalarımız ile proses ihtiyaçlarından ödün vermeden ağır hizmet tipi pompaların sağladığı işletme konforuna sahip olabilirsiniz.

 

SALMASTRASIZ UYGULAMALAR

ISO 5199 normu ağır hizmet tipi düşey milli proses pompaları (vertical) ile salmastra kullanmadan, pompa yataklarını sadece temiz su (yada terfi edilecek akışkana uygun farklı sıvılar) ile yıkayarak; salmastra bakımları ve harici yağlamalar olmadan tesisinizdeki "atık suları / atık kimyasalları" uzaklaştırabilir yada proseslerinizi farklı bir bakış açısı ile dizayn edebilirsiniz.

 

KURU ÇALIŞMA KABİLİYETİ

ISO 5199 normu ağır hizmet tipi düşey milli proses pompaları (cantilever) ile pompa üzerinde herhangi bir yatak ve salmastra kullanmadan; yatak ve salmastra bakımları veya harici yağlamalar olmadan tesisinizdeki "atık suları / atık kimyasalları" uzaklaştırabilir yada proseslerinizi farklı bir bakış açısı ile dizayn edebilirsiniz..


< Genel ürün programını indirin >

< Ürün sayfasına gidin >

< Ürün sayfasına gidin >

 

FARKLI SEKTÖR VE UYGULAMALARDA ORTAK TECRÜBE
         
   
KİMYA VE PETROKİMYA SEKTÖRÜNDEKİ ÖRNEK UYGULAMALARIMIZ

Kimyasal olarak agresif, yanıcı ve patlayıcı akışkanların transferi için ATEX sertifikalı ISO 5199 normu ağır hizmet tipi endüstriyel proses pompalarımız ile en zorlu işletme ve çevre şartlarında işletme ve proses güvenliğini korumanıza yardımcı oluyoruz.
  GIDA SEKTÖRÜNDEKİ ÖRNEK UYGULAMALARIMIZ

Salça, meyve suyu/konsantresi, balık unu/yağı ve jelatin üretimi gibi özel işletme şartlarına ve vakum altında çalışmaya uygun ISO 5199 normu ağır hizmet tipi endüstriyel proses pompaları ile ürün kalitenizi korumanıza ve iyileştirmenize katkı sağlıyoruz.
  ATIKSU VE DENİZ SUYU ARITMA SEKTÖRÜNDEKİ ÖRNEK UYGULAMALARIMIZ

Deniz suyu arıtma sistemleri ve büyük ölçekli (evsel ve endüstriyel) atıksu arıtma tesislerindeki atıksuların transferi ve endüstri tesislerinde ortaya çıkan atıksuların ve kimyasal atıkların bu tesislere transferi için ISO 5199 normu ağır hizmet tipi endüstriyel proses pompaları ile daha temiz yaşam alanları ve yeşil bir dünya için hep birlikte çalışıyoruz.
         

< Uygulama broşünü indirmek için burayı tıklayın >

 

< Uygulama broşünü indirmek için burayı tıklayın >

 

< Uygulama broşünü indirmek için burayı tıklayın >

 

MEGA POMPA MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı Ay-Port Residence 4A / 29 Pendik, İstanbul

Telefon +90 216 684 05 24
E-Posta
info@megapompa.com.tr

Salvatore Robuschi & C. S.r.l. "Türkiye resmi distribütörü ve temsilcisi"

 

 

ISO 5199 NORMU

PROSES POMPALARI

> Kapalı çarklı pompa

> Açık çarklı pompa

> Kanal çarklı pompa

> Açık kanal çarklı pompa

> Vorteks çarklı pompa

> Vertical pompa (Düşey milli)

> Cantilever pompa (Düşey milli)

ISO 2858 NORMU

PROSES POMPALARI

> Kapalı çarklı pompa

> Açık çarklı pompa

> Vortex çarklı pompa

 

 

 Endüstriyel proses pompalarında yüksek verimli ve kalıcı mühendislik çözümleri arayanların ilk tercihi olmaya devam ediyoruz!

                   

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir ve sayfalarımıza abone olabilirsiniz!

< YouTube >     < Linkedin >     < Instagram >      < Facebook >

2024 - MEGA POMPA®